Met veel plezier heb ik het boek van Marc Lammers, bondscoach van de hockeydames bij de laatste Olympische Spelen, gelezen. In zijn boek komen vele principes uit de positieve psychologie terug.
“Winnaars hebben een plan. Benoem vanuit het team de belangrijkste waarden en hoe je hieraan gaat houden. Formuleer een droomdoel. Visualiseer. Deel je droomdoel op in verschillende onderdelen en stel op basis hiervan prestatiedoelen op. Onderneem actie op je prestatiedoelen. Blijf je richten op de zaken waar je invloed op hebt.”
“Als je vooruit wilt, moet je je verdiepen in het beter worden dan gisteren. Als je meer focus wilt aanbrengen, dan betekent dat dus ook dat je je dingen moet kunnen ontzeggen.”
In het boek geeft Marc Lammers een mooi kijkje in de weg die hij zelf bewandeld heeft, de vele keuzes die hij gemaakt heeft. Hij laat zien voortdurend te zoeken naar innovaties, kleine verbeteringen die bijdragen aan het verschil tussen winnen en verliezen.
Het boek verdient mijn positieve aanrader.








Nog even en dan ben ik alleen maar aan het lezen
. Thanx, ook op mijn lijstje!
Warme groet, Marian